Köyceğiz'de Noel pazarı

Bu yıl Köyceğiz’de Muğla Yabancılar Derneği ve Köyceğiz Belediyesi ortaklığında düzenlenen Muğla ve çevresindeki yerli ve yabancıların katıldığı yaklaşık 500 stantla Türkiye’nin en büyük Noel pazarı olma özelliği taşıyor. Her yıl Noel öncesi Köyceğiz’de kurulan Noel pazarı bu yıl çok renkli geçti.

04.12.2016 tarihinde Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde beşinci kez kurulan Uluslararası Noel Pazarı'nı ilçede yaşayan yerli ve yabancı çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

Noel pazarını Noel Ana ve Baba şehir turu atarak ziyaret ederek bol kazançlar diledi çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı Noel pazarını ziyarete gelen kişiler Noel baba ve ana ile bol bol öz çekim yaptılar. Noel çadırına Noel evinde ziyaretçilerini kabul ettiler.

Pazarı Ziyaret eden Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan “Köyceğiz ve çevresinde yaşayan yabancıların ilgi gösterdiği Noel pazarı ile bir birlik ve beraberlik ruhumuzla barışa ve hoşgörü sahibi Anadolu topraklarında bizler atalarımız gibi  tüm inançları kucaklıyoruz. Yaşam haklarına saygı duyuyoruz. Köyceğiz yarı Avrupa şehri gibi görüyorsunuz insanlar mutlular. Bölge turizmine katkı sağlayan bu organizasyonun destekliyoruz.” dedi.

Muğla Yabancılar Derneği Başkanı Halil Karanfiloğlu “Derneğimizin kuruluş amacına uygun alarak bölgede yaptığımız birçok etkinlik ve sorumluluk projesinin yanında böyle sosyal oluşum projelerimizden biri olan bölgede yaşayan yerli ve yabancıları kaynaştırmayı amaçlayan ikinci el pazarı ve Noel pazarlarımızı 5 yıldır Muğla ve ilçelerinde yapıyoruz.  Türkiye’nin en büyük Noel pazarıyız. Bize katkı sunan Sokak hayvanları dernekleri, Engelliler derneği, Hayvan dostları, Kadın dernekleri, Kimsesizler ve yardıma muhtaç aileler katılıp bize sunuyorlar. Bizde buradan elde edilen gelirleri Başta Demokrasi şehitlerimiz, Şehit Polis eşlerine maddi destek ve sokak hayvanlarına yardımda bulunuyoruz.” dedi.

Muğla İl Göç İdaresi Müdürlüğümüzce tanıtım ve bilgilendirme amaçlı stant kuruldu. İl Göç Uzman Yardımcısı Esin Doğan ve Polis Memuru Demet Fakabasmaz kurulan stantta yerli ve yabancı vatandaşların sorularını yanıtladı ve kurum hakkında bilgi verdi.
Kayıt: 7.12.2016
Güncelleme:9.12.2016
Paylaş


WS05